Granbud

Stolarstwo

Na przestrzeni lat zmieniały się oczekiwania Klientów, którym staraliśmy i staramy się sprostać.
Dzięki temu nasza firma zyskała wysoką pozycję na rynku polskim jak i europejskim.

GRANBUD - STOLARSTWO

Co oferujemy?

W branży stolarskiej firma działa głównie w segmencie obróbki drewna oraz płyt laminowanych, wiórowych, sklejki, płyt pilśniowych itp. Przedsiębiorstwo wyposażone jest we własne środki transportu i suszarnie co czyni Granbud bardzo konkurencyjnym cenowo i elastycznym dostawcą. Stolarnia wyposażona w najnowocześniejsze maszyny znanych producentów europejskich, realizuje zamówienia na gotowe stelaże mebli tapicerowanych, a także zaopatruje fabryki mebli w elementy drewniane i płytowe do montażu stelaży meblowych w całym kraju. Przez wiele lat zmieniali się odbiorcy, od mniej wymagających do takich, którzy zwracali uwagę na dokładność odwiertów nawet do 0,1 mm. Dzięki gwarancji powtarzalności i dokładność wykonania poszczególnych elementów firma zyskała wysoką pozycję zarówno na rynku polskim jaki i ogólnoeuropejskim.

GRANBUD - STOLARSTWO

Granbud

GRANBUD - STOLARSTWO

Park maszynowy

Nasza Firma posiada bardzo rozbudowany park maszynowy, piły panelowe, które umożliwiają rozcinanie płyt różnego gatunku w pakietach, wszyskie maszyny są podłączone do sieci co umożlwia zdalny dostęp do nich z dowolnego miejsca, w którym się znajdujemy. Oprogramowanie, które wykorzystujemy daje nam możliwość uzyskania najlepszych rozkrojów co znacznie wpływa na zredukowanie odpadów.

Sterowane numerycznie centra wiertarsko-frezarskie zapewniają nam 100% powtarzalość w elementach odwiercanych oraz frezowanych w 4 osiach. Pozwala to zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek pomyłek, program raz przygotowany można w dowolnym momencie odtworzyć. Mamy pewność że element z pierwszej dostawy jak i ten z dziesiątej jest dokładnie taki sam. Dokładnośc wierceń utrzymuje się na poziomie 0,1 mm co pozwala nam idealnie spełnić wymagania które w swoich projektach stawia nam klient.

Obrabiarki CNC w które wyposażone jest nasze przedsiębiorstwo produkują elementy krzywoliniowe, przy ich udziale jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania wielu klientów podczas gdy proste technologie nie pozwalają na tak precyzyjne odwzorowania. Operatorzy maszyn przeszli zaawansowane szkolenia, każdy z nich bierze pełną odpowiedzialność za produkowane element, dlatego każdy komponent jest dokładnie sprawdzony i opisany zanim trafi na magazyn.

Granbud - produkcja elementów stelażowych

Czym się zajmujemy?

Produkcja elementów stelażowych

Głównym segmentem w naszej firmie jest produkcja elementów stelaży, wykonujemy komponenty z materiałów drewnopochodnych takich jak: osb, sklejka, płyta wiórowa surowa oraz laminowana, mdf, hdf, płyta pilśniowa itd. Do obróbki tych materiałów wykorzystujemy piły panelowe, wiertarki i frezarki sterowane numerycznie oraz maszyny tradycyjne.

Produkujemy także elementy z litego drewna, zatrudniamy dobrze wykształconych stolarzy, którzy przy użyciu narzędzi i maszyn które posiadamy są w stanie wykonać każde zlecenie. Nasza firma zaopatrzona jest w strugarki, optymalizerki, frezarki tradycyjne oraz numeryczne oraz piły tarczowe. Posiadamy nowoczesną instalacje odpylającą oraz co najważniejsze czyli zdobywane latami doświadczenie w pracy w drewnie.

CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?

Montaż stelaży

Nasza firma poza produkcją elementów do stelaży meblowych specializuje się również w ich montażu. Posiadamy dwie w pełni wyposażone hale montażowe, przygotowane do produkcji mebli seryjnych oraz dla wersji prototypowych pod indywidualne zamówienia. Na halach utrzymywana jest zawsze jednakowa temperatura co pozwala uniknąć odkształceń, wyprężeń itp. Przy halach montażowych znajdują się dwa magazyny na elementy oraz na gotowe konstrukcje.

W produkcji konstrukcji specjalizujemy się w meblach luksusowych, motorycznych o dużym stopniu skomplikowania i wysokich wymaganiach precyzji wykonania. W tym dziale realizujemy zamówienia na konstrukcje, które trafiają do takich firm jak: Rolf Benz, Bene, Fritz Hansen, Vitra, czy Hay, a można je znaleźć w takich miejscach jak choćby salony Prady, siedziba BMW China, ING Swiss, Bank of Australia itp.

GRANBUD - Montaż stelaży

SPRAWNA ORGANIZACJA

Logistyka

Posiadamy duży magazyn zaopatrzony w zróżnicowane surowce tzn.: osb, sklejka, płyta wiórowa, płyta pilśniowa, hdf, mdf itd. Przedsiębiorstwo posiada wózki elektryczne, wózki spalinowe, własny transport ciężarowy który, pozwala nam na elastyczność podczas realizacji zleceń. Załadunki oraz rozładunki ułatwiają doki przeładunkowe które zostały zamontowane przy naszych magazynach.

Wykwalifikowani pracownicy naszych magazynów zwracają szczególną uwaga na sposób pakowania oraz rozmieszczenie towaru na jednostkach ładunkowych, aby podczas transportu żadne elementy nie uległy zniszczeniu. Rozbudowane magazyny pozwalają na segregacje towarów w zależności od daty wysyłek.

GRANBUD - Logistyka

^